ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Rebuy Stars Social:
  • Pomáháme

V Rebuy Stars pomohli seniorům z centra Julie

  • Praha
  • 03.01.2019

Prosinec v každém z nás evokuje vzpomínky na radostné prožití vánočních svátků, vzbuzuje v nás solidaritu, chuť pomáhat a empatie především k dětem. Děti by určitě neměly zůstávat opomíjeny, ať už jsou upoutány na nemocniční lůžko, či jsou v dětských domovech. Ovšem svět se netočí pouze kolem těch nejmenších, a nemělo by se proto zapomínat ani na ty, kteří již svou cestu životem prošli. Ano, jedná se o babičky, dědečky – seniory.

Proto si v Rebuy Stars v prosinci řekli, že vystoupí z řady a podpoří Mezigenerační centrum Julie o.p.s., které se o seniory stará. Ne každý má štěstí, aby jeho rodina měla dostatek času a prostoru s pomocí zpět do aktivního života své babičce či dědovi, např. po mrtvici. Proto je zde „Julie“, aby pomohla s logopedickou bariérou, rehabilitacemi a dalšími podpůrnými procesy, které umožní snazší vstřebání tohoto problému a opětovné osamostatnění se.

Na straně druhé Julie rovněž zprostředkovává setkávání a integraci seniorů s dětmi v mateřských školách. Děti si uvědomí koloběh života, naučí se být empatické, a naopak obohatí svou bezprostředností a živelností seniory, kteří jim simulují mnohdy chybějící prarodiče.

Finanční prostředek od Rebuy Stars přispěje k pořízení speciálního masážního lůžka a my věříme, že příští rok pomůže mnoha pacientům. S koncem roku bychom všem rádi popřáli především mnoho zdraví a věříme, že nejen Rebuy Stars myslí jak na děti, tak i seniory či handicapované lidi v našem okolí!

Mezigenerační centrum Julie https://www.vjednomdome.cz/

 

Přejít zpět