ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Rebuy Stars Social:
  • Pomáháme

V Rebuy Stars podpořili postiženého chlapce penězi i během

  • Stříbrná Skalice
  • 11.04.2017

Stříbrná Skalice – Už počtvrté se stala krásná posázavská krajina dějištěm charitativního běžeckého závodu “Od nevidim do nevidim” pořádaného nevidomým horolezcem a maratoncem Janem Říhou, který nejenže celou akci s kamarády organizoval, ale závodu se také zúčastnil. Na startovní čáru se v sobotu 8. dubna postavilo víc než 220 běžců, ze kterých byla početná skupinka z týmu generálního partnera – společnosti Rebuy Stars.

„Je to naprosto neuvěřitelné, když Honzu Říhu pozorujete s vysílačkou u ucha, jak se pohybuje v davu lidí. Vůbec byste nehádali, že nevidí. Obdivuji ho, klobouk dolů. Moc rád se běhu zúčastním, notabene, když vím, že je to navíc na dobrou věc,“ popsal své pocity jeden z účastníků běhu, který do Stříbrné Skalice přijel z Říčan. Právě odtamtud pochází sedmiletý chlapec Šimon Všetička, postižený achondroplazií (příčina disproporciálního trpaslictví, tzn. nedostatečný růst dlouhých kostí), na jehož péči poputuje výtěžek akce přes 53.000 Kč i sponzorský dar skupiny Rebuy Stars.

rebuy_beh_23 

Hlavní závod odstartoval půl hodiny před polednem starosta Stříbrné Sklaice Jiří Procházka. Kratší trať 5,5 km běželo 58 závodníků, na 12 kilometrů se odvážilo dokonce 75 účastníků. Nejrychlejší běžci zvládli 5,5 km za 21,5 minuty, 12 km pak za necelých 47 minut, a to ve velmi kopcovitém terénu. Nejlepším běžcem z týmu generálního partnera byl Petr Němec, který se umístil na výborném celkovém 9. místě, v kategorii 30-40 let dokonce na bronzovém stupínku, gratulujeme. Pro téměř 80 dětí byla připravena kilometrová trať.

rebuy_beh_1 

Přejít zpět