ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Rebuy Stars Social:
  • Pomáháme

Rebuy Stars s volejbalisty z Kladna přispěli na vojáky v misích

  • Kladno
  • 28.10.2019

Vše začalo už na jaře tohoto roku, když kladenští Orli, extraligoví hráči volejbalu, měli hrát s armádním týmem volejbalistů Dukla Liberec zápas. Smečař Tomáš Hýský navrhl design sady volejbalových dresů v maskáčovém provedení. Chtěl tím vyjádřit symbolicky týmovou podporu českým vojákům, kteří slouží v zahraničních operacích. Šéftrenér volejbalistů Milan Fortuník do hlediště také pozval válečné veterány. Zápas sice Orlové s Duklou prohráli, ale jejich gesta podpory si všimli vojáci na velitelství zahraniční operace Resolute Support v Kábulu v Afghánistánu. Tam také nakonec dresy doputovaly za vojáky, kteří v nich pak reprezentovali Armádu České republiky při sportovních akcích.

V září se vojáci a volejbalisté osobně setkali na Vítkově, při jejich slavnostním nástupu po návratu z mise domů. Vojáci dresy vrátili sportovcům a shledání bylo natolik srdečné, že se volejbalisté rozhodli, že dresy vydraží a věnují na charitu.

Celkem 30 tisíc korun za limitován edici dresů daroval hlavní partner volejbalistů, Skupina Rebuy Stars, a sportovci se definitivně rozhodli peníze věnovat jednou polovinou na Vojenský fond solidarity, který pomáhá vojákům a jejich rodinám, když se ocitnou v tíživé životní situaci. „Podpora veřejnosti je pro nás velmi důležitá. Svým způsobem, jak my, tak sportovci, bojujeme na svých vlastních polích. I proto nás těší tato osobní iniciativa dvojnásob,“ komentovala generálka Šmerdová, která převzala šek od Michala Krčmáře, marketingového ředitele Rebuy Stars. “Vůbec nejde o dnešní večer, jde především o akt pomoci těm, kteří v prvních chvílích nemají jiné možnosti. Velmi si vážíme mužů i žen, které pokládají životy za naši vlast na zahraničních misích a pokud taková drobnost může pomoci pozůstalým manželkám a rodinám, velmi rádi ji zopakujeme. Jednou, dvakrát, stokrát…” dodává Michal Krčmář.

Druhou polovinu vybraných peněz volejbalisté věnovali na pomoc příslušnici resortu obrany, která byla postižena živelnou pohromou. Šek převzal vojenský kaplan podplukovník Hudousek. Pro přítomné vojáky byl zápas Orlů příležitostí se opět setkat. „Neviděli jsme se od nástupu. Mohli jsme si aspoň popovídat a říct si, jak se nám daří po návratu domů,“ komentoval setkání jeden z veteránů zahraniční mise v Afghánistánu podplukovník Martin Kuna. Dalším bonusem večera byla nakonec i výhra kladenských Orlů nad Duklou Liberec 3:1. „Nosíte nám štěstí,“ komentoval výhru smečař Hýský s tím, že vojáci musí přijít i na další zápasy.

Přejít zpět