ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Rebuy Stars Social:
  • Pomáháme

Rebuy Stars pomáhá dětem s Rettovým syndromem smát se

  • Praha
  • 27.08.2018

Vzít s sebou v létě rodinu na dovolenou na českých horách, v českých kotlinách i na českých řekách – to je krásná představa. Ne každý má to štěstí, aby si mohl naplno užívat krás české krajiny. Jsou mezi námi děti postižené Rettovým syndromem, na které se často zapomíná. V Rebuy Stars si letos v létě vzpomněli, a udělali tak radost několika dívkám, které si užily dovolenou v Blansku.

rett_123 

Rett Community, spolek rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem, každý rok organizuje tzv. odlehčovací pobyt, na kterém si účastníci mohou ve společnosti ostatních „dovolenkářů“ sdělit svoje dojmy, dozvědět se novinky, trochu se vzdělat, zacvičit si, lyžovat na trávě, střílet kuší, malovat kamínky, hrát si a hlavně se od srdce smát a radovat ze společných chvilek. Není nic hezčího, než být se svými nejbližšími vytrženi z každodenního kolotoče.

Skupina Rebuy Stars letos svým darem na tento odlehčovací pobyt v Blansku přispěla a jsme rádi, že se na sklonku prázdnin můžeme ohlédnout několik týdnů zpět a mít radost, když se podíváme na fotky plné štěstí a lásky.

rett_567 

Rettův syndrom:

Rettův syndrom je vrozené neurologické onemocnění. Jeho příčinou je samovolně zmutovaný gen, který se váže na X chromosom. Postihuje především dívky, jelikož chlapci mají i chromozom Y, kdežto dívky dva chromosomy X.

Toto postižení může mít různý rozsah (svalová ochablost, hyperventilace, záchvaty, zpomalený růst hlavy – tzv. mikrocefalie, skolióza, porucha soustředění a navázání očního kontaktu aj.), který samozřejmě ovlivní chod celé rodiny a mnohdy vyžaduje starost a maximální péči plných 24h, 7 dní v týdnů a 365 dní v roce.

Prázdniny jsou u konce, ale Rett Community a jeho slečny jsou tu stále! Podívejte se na stránky Rett Community zde.

 

Přejít zpět