ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Rebuy Stars Social:
  • Pomáháme

Autistické děti se podívaly poprvé k moři díky Rebuy Stars

  • Prague
  • 03.08.2018

Když se řekne autismus, většina z nás si představí proslulý film Rain Man s Dustinem Hoffmanem. Tito lidé jsou ve skutečnosti všude kolem nás a mnohdy mají oni i jejich rodiny nelehký životní osud. Laicky vysvětleno, autismus je vývojové mentální postižení s abnormálním sociálním vnímáním, stále se opakujícími návyky v každodenním chování, problém s komunikací s okolím.  Mohou se projevovat různé formy autismu, které daného jedince velmi omezují a bohužel, i díky společnosti, často distancují z běžného života.

autismus_more

V rámci Nadačního fondu autismu jsme se seznámili s panem Miklosem Csémy, který se svou paní založil nadační fond a sám je rodičem autistického dítěte. Na základě konzultací jsme se rozhodli podpořit maminku se dvěma dětmi, které mají obě Aspergerův syndrom. Tato rodina si prošla mnoha životními tragédiemi, a proto nás potěšil vzkaz, který jsme obdrželi po návratu rodiny z první společné dovolené u moře.

„Moc děkujeme Rebuy Stars za dar.  Byla jsem s dětmi poprvé u moře. Moc jsme si to všichni užili. Děti zjišťovaly, zda je moře opravdu slané. Výlet do Benátek byl opravdu nádherný, i přesto jaké děti jsou, si to moc užily. Ještě jednou moc děkujeme, bez Vás bychom cestu nemohli uskutečnit.“                                                             

Trachtová Vendula, matka dvou aspergerů

 

Velmi nás těší zprostředkování tohoto pěkného zážitku, který mnoho z nás pokládá za naprosto běžný.

Závěrem přicházíme s příběhem plným síly a vizí, že zázraky se dějí:

Tento příběh ze spojených států začal v roce 1947. V jedné rodině se narodila holčička, které dali jméno Temple Grandin. Ve 3,5 letech ještě nemluvila a zaostávala ve svém chování. Lékař ji diagnostikoval dětskou schizofrenii (o autismu se tehdy vědělo velmi málo, autismus byl potvrzen v roce 1956) a doporučil její matce, ať ji umístí do ústavu. Jak to dopadlo?

Temple Grandin je nyní téměř 71 let, spolupracuje jako respektovaný odborník s těmi největšími americkými masokombináty, farmami, společnostmi jako jsou McDonald’s, Burger King, Wendy’s, je držitelkou několika patentů. Přednáší na Coloradské univerzitě, je autorkou více než desítky knih na téma autismu a živočišné výroby, je nejznámější osobností žijící s autismem a aktivně se podílí na výzkumu a osvětě v oblasti autismu, spolupracuje s těmi nejlepšími světovými univerzitami. Byl o ní natočen autobiografický film společností HBO, který získal 7 cen Emmy a Zlatý Glóbus. Nic z toho by se nestalo, kdyby její maminka, absolventka Harvardu respektovala názor lékaře, podřídila se síle nálepky. Tato dívenka by prožila celý život v ústavu, zavřená mezi čtyřmi zdmi.

Nebojte se toho a pojďte s námi tvořit lepší svět!

https://nadacnifondautismu.cz/

Přejít zpět